Al ruim 25 jaar gaan alle kinderen van groep 8 van de scholen uit Nieuwkoop, Noorden en Woerdense Verlaat op visite naar de kerken van Nieuwkoop.
In elke kerk zijn ze een half uur, en zien en horen over het kerkgebouw en krijgen de nodige uitleg.
Ze bezoeken de Nedelands Hervormde kerk, de Gereformeerde kerk, De Remonstrantse kerk, de Evangelische Gemeente, de Christelijk Gereformeerde kerk en de Rooms Katholieke kerk.
In onze kerk krijgen zij per groepje van 4-5 kinderen een puzzeltocht door de kerk. Ze krijgen op papier een beschrijving met uitleg van iets dat in de kerk te zien is en dat moeten ze opzoeken. Bij het voorwerp zit dan een letter. Als ze alle letter goed hebben vormen die een woord en als dat woord goed is (of niet helemaal) mag er een kijkje genomen worden in de sacristie die als “schatkamer” is ingericht. Daar wordt uitgelegd waarvoor de kelken en cibories gebruikt worden en het wierookvat, de kandelaars en de monstransen. De zware kluisdeur mag dan ook even open en dicht.
Met elk groepje gaat een van onze vrijwilligers mee om direct de vragen van de kinderen te beantwoorden.
Er waren dit jaar 125 kinderen bij betrokken.